T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Hatay İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Aile Hekimliği Birimlerinin EBYS'ye Alınması

Güncelleme Tarihi: 06/02/2019

     İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşları EBYS'ye (Elektronik Belge Yönetim Sistemi)  geçmiş bulunmaktadır. 22.11.2017 tarihli Aile Hekimliği Birimlerinin EBYS'ye Geçişi konulu yazımıza ilişkin Aile Sağlığı Merkezlerinden gelen sorulara yönelik açıklamalar aşağıdadır.

     Tüm Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarının resmi e-posta adresi (saglik.gov.tr uzantılı) temin etmeleri gerekmektedir.

     Mail adresi olmayan personeller Kayıt Ol bölümünden yeni e-mail temin edebilirler.

     Şifresini hatırlamayan personeller ise parolamı unuttum ekranından şifrelerini sıfırlayabilirler. "Cep telefonuma SMS göndererek doğrula" ve "Kişisel eposta adresim ile doğrula" seçeneklerinin ikisi de denendikten sonra sıfırlama işlemi başarısız olursa;

     - Başka bir “saglik.gov.tr” uzantılı e-mail adresinden  eposta@saglik.gov.tr adresine kimlik no, ad soyad , mail(“saglik.gov.tr) adresi gönderilir ve bu adresten size cevap gelir.

     - Eğer e-mail adresi de unutulmuşsa gerekli açıklamalar yapılarak kimlik no ve ad soyad bilgileri yazılır ve  başka bir “saglik.gov.tr” uzantılı mail adresinden  eposta@saglik.gov.tr adresine gönderilir, bu adresten size cevap gelir.

     Kamu Personeli Olmayan Aile Sağlığı Elemanlarına eposta tanımlanması için İlçe Sağlık Müdürlükleri tarafından ekteki formun eksiksiz bir şekilde doldurulup hatayism@saglik.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Formu indirmek için tıklayınız.